نمونه متن کامل وکالتنامه طلاق

نمونه متن وکالتنامه

موکل: …..

وکیل: خانم…..

مورد وکالت: مراجعه به یکی از دفاتر خدمات قضایی، دادگاه‌های خانواده و یا شوراهای حل اختلاف و دیگر مراجع صالحه، تقدیم دادخواست، انتخاب و انعقاد قرارداد وکالت با هریک از وکلای دادگستری در راستای مطلقه نمودن خانم ….(وکیل) از قید زوجیت موکل و درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش یا حکم طلاق به هر قسم از طلاق اعم از توافقی، بائن، رجعی، خلع یا مبارات و با شرط بذل تمامی مهریه استحقاقی، نفقه، اجرت المثل و وکالت در قبول بذل تمام مهریه استحقاقی، نفقه، اجرت المثل تعیین تکلیف حضانت، ملاقات و نفقه فرزند یا فرزندان مشترک و همچنین تعیین تکلیف در خصوص جهیزیه، معرفی و انتخاب دارو و مراجعه به واحد مشاوره و شرکت در جلسات مشاوره با حق توکیل به غیر، تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی و حق اسقاط آن‌ها به تشخیص وکیل، استرداد دعوی یا دادخواست، حضور در هر یک از دفاتر رسمی ثبت طلاق و اجرای صیغه شرعی طلاق و امضاء کلیه اوراق و اسناد و دفاتر مربوطه و همچنین انجام سایر تشریفات لازم و قانونی با اختیارات کامل به نحوی که هیچ از مراحل نیازی به حضور و امضاء مجدد موکل نباشد با حق توکیل به غیر.

حدود اختیارات: وکیل مذکور با حق توکیل به غیر (و لو کرار) و مع الواسطه در عزل و نصب وکلای انتخابی در انجام دادن تمامی تشریفات قانونی مورد وکالت از طرف موکل اختیار تام داشته و امضاء و اقدامات نامبرده به منزله امضاء و اقدام موکل نافذ و معتبر است و موکل ضمن عقد خارج لازم حق عزل و ضم وکیل و انجام هرگونه عمل مغایر با مفاد این سند را تا انجام کامل مورد وکالت را از خود به مدت ۳۰ سال سلب و ساقط نمود.

(3) دیدگاه

 1. سلام خسته نباشیدبنده وکالتنامه حق طلاق روباقیدابرانفقه ومهریه واجرت المثل به همسرم دادم .ایاایشون میتوننددرزندگی مشترک دوباره درخواست مهریه کنندوادعاکنندکه ان وکالتنامه برای زمان طلاق هست .باتشکر

 2. سلام. عبارت بذل مهریه در این سند به چه معناست؟ اگه بخوایم مهریه هم بگیریم. چطور باید تنظیم بشه.؟میشه در جلسات مشاوره شرکت نکنیم؟
  ممنونم از شما. کاملترین و دقیقترین متن وکالتنامه ای بود که تا حالا خوندم.مخصوصا خط آخر که : ..به مدت ۳۰ سال از خود سلب و ساقط مینماید.
  بعضیا انقدر بی تجربه ن که اینو تو متن نمیارن و خوب مشکلات بوجود میاد. باز هم ممنون از شما

  1. سلام
   ممنون از لطفتون
   عبارت ,بذل مهریه, به معنای بخشیدن مهریه هست حالا به هر میزان که مورد توافق باشد. بخشش از هزار تومان تا کل مهریه میتواند متغیر باشد و این به توافق طرفین بستگی دارد.
   ضمنا در صورتی که تمایل به شرکت در جلسات مشاوره ندارید میتوانید از وکلای موسسه استفاده کنید .برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

درج پاسخ