طلاق توافقی برای ایرانیان خارج از کشور

همواره افرادی که مقیم خارج از ایران می‌باشند و قصد جدایی دارند این سوال برایشان مطرح است که روش کار چگونه است و آیا زمانی که زوجین بر طبق قوانین و مقررات کشور محل اقامت خود طلاق گرفته‌اند، این طلاق در ایران نیز قابل استفاده است یا خیر؟ و در صورتی که نیاز به انجام مراحل دیگری برای اینکار در ایران وجود دارد، راه حل ماجرا چیست؟

عدم اعتبار طلاق خارجی در ایران

شایان ذکر است که درصورتی که زوجین بر طبق قوانین کشور محل اقامت خود طلاق گرفته باشند و تشریفات مربوطه‌ای به انجام رسانده باشند، این طلاق هنوز از نظر قوانین کشور ایران به رسمیت شناخته نمی‌شود و قانون ایران هنوز زوجین را زن و شوهر می‌داند و کلیه حقوق و تکالیف ایشان نسبت به هم را کماکان به رسمیت می‌شناسد، که بی توجهی به این امر تبعات زیادی را برای زوجین بوجود خواهد آورد.

بنابراین حتما به زوجین مقیم خارج از کشور که طلاق خارجی خود را ثبت کرده‌اند، توصیه می‌شود برای جلوگیری از تبعات احتمالی آینده هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت طلاق خود در ایران اقدام نمایند.

نحوه طلاق توافقی برای ایرانیان خارج از کشور

برای انجام طلاق توافقی برای ایرانیان خارج از کشور، بایستی زوجین به سفارت ایران و در کشورهایی که فاقد سفارت یا کنسولگری می‌باشند، به دفاتر حفاظت منابع ایرانیان مراجعه و با تنظیم وکالتنامه در طلاق برای فردی در ایران، اولین قدم برای انجام طلاق توافقی را برداند.

در مرحله بعدی وکالتنامه، عقدنامه و شناسنامه زوجین به آدرس فردی که وکالتنامه به نام وی تنظیم شده است ارسال می‌گردد. در صورتی که وکالتنامه بنام یکی از وکلای موسسه تنظیم گردد، انجام اقدامات مربوطه تسریع خواهد شد. لذا قبل از انجام هر اقدامی جهت تنظیم وکالتنامه در طلاق با وکلای موسسه تماس حاصل فرمایید.

پس از حصول مدارک فوق به موسسه میزان، وکلای مجرب ما ظرف ۱۰ روز کاری رای دادگاه و طلاق نامه را اخذ و به آدرس شما ارسال خواهند نمود.

درج پاسخ